Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Tropická voda

Víkendové tropické teploty sužovaly celou Evropu, nikoli však jihočeské záchranáře. Ti se sešli na letošním již třetím vodním výcviku konaném v loděnici na březích Lipna.


Tropická voda
Iva Bufková 21.6.2022 58x Nezařazeno

Ačkoli zahájení v přívalovém dešti a pod vodorovnými blesky přes celé Lipno bylo poněkud dramatické, další dny už přinesly krásné počasí, pro výcvik na vodě ideální. Také se udělalo mraky práce, a to i přes docela skrovný počet účastníků.

Celkem 5 psovodů se svými čtyřnohými parťáky trénovalo záchranu tonoucího i řadu praktických dovedností spojených s vodními pracemi. Kromě toho ti zkušenější včetně Brigitky s Pavlem trénovali i nalezení a označení vzorku cadaveru. Domů jsme se všichni díky extrémním teplotám a tréninkovému nasazení sice rozjeli také poněkud mrtví, ale spokojení. Bylo to super.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Pololetní bilance

  Jihočeská brigáda mívá většinou týdenní soustředění s minimem zkoušek, které zcela pochopitelně přinášejí do letní pohody i určitou nervozitu.

  Nezařazeno

  PF 2021

  Do nadcházejícího roku přejeme všem kamarádům, kolegům, čtyřnohým parťákům jenom to nejlepší, ať ve zdraví a plné síle se můžeme dál setkávat, trénovat a ...

  Nezařazeno

  Trénink ve spolupráci

  Zatímco se část Jihočeské záchranné brigády kynologů zdokonalovala v práci v terénu během Airfreshe, někteří další využili lákavé nabídky ZBK Praha ke ...

  Nezařazeno

  Výcvik na českém moři

  Před rokem trénovali jihočeši vodní práce na italských plážích San Menaia. Tento rok vyhrálo domácí "moře" Lipno.

  Nezařazeno