Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Nabitý program

Každé tréninkové soustředění musí mít předem stanovený řád se zřetelným cílem. Bez něho zavládne zákonitě chaos.


Nabitý program
Jaroslav Sedlák 19.8.2013 2961x

Záchranářský výcvik je nesmírně pestrý a pokud je podložen zázemím, jaké poskytuje základna Spáleniště, je práce výcvikáře i instruktora velmi usnadněna. Cíl letošního prázdninového pobytu Jihočechů na Spáleništi byl sice rozdělen do tří částí, ale rozhodně byl více než rozmanitý. Klasické práce v sutinách, na ploše, na stopách a ve vodě doplňovaly večerní instruktáže ke správné práci s vysílačkami a řadě konkrétních výcvikových problémů. Ani slaňování nezůstalo stranou zájmu, budované zázemí pro tuto součinnostní disciplínu již dokáže plnit své poslání dnes. Dost značný časový prostor dostaly letos speciální stopařské práce, které měly podle plánu vrcholit účastí na nově vytvořené zkoušce ZZS3. Na její uspořádání se ale zatím nenašlo dostatek stopařů, jejich úroveň ještě spolehlivě nepřesáhla stupeň ZZS2. Předcházející zkoušky ZZS1 měly ale výborný výsledek a ani dvojky nezklamaly. Jejich absolventi však ještě potřebují doladit náročné trojkové požadavky, hlavně v rozlišování předmětů i osob. Stopařské práce zaznamenávají výrazný boom, patrně proto, že na tréninky stop si z největší části vystačí psovod sám. Jsou sice často problémy s hledáním vhodných terénů, ale pokud přijmeme názor, že stopovat se vlastně dá všude, jenom je třeba přizpůsobit tomu další návazné podmínky (čas kladení, stáří stopy), situace si výrazně usnadníme. Příkladem budiž nejúspěšnější čeští stopaři s nejvyššími tituly, kteří jsou dost často výcvikovými samotáři. Samotářkou však rozhodně není nejúspěšnější jihočeská stopařka Janina Šmídová, která se svou německou ovčandou Cristine Aritar Bastet předvádí v této disciplíně skvělé výkony. Držíme palce, aby jí výkonnostní kondice vydržela i do bilančního podzimu.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  SLAPY 2017

  Přestože se voda na Slapech ještě nestačila prohřát, nezabránilo to ZBK Praha uspořádat o víkendu 13. ? 14. 5. 2017 plánovaný společný mezibrigádní trénink.

  Výjezdní tréninky

  Oslava výročí

  Květnové soustředění JČZBK patřilo po všech stránkách k těm vůbec nejvydařenějším a určitě ne jenom kvůli oslavám deka-výročí.


  Výběrový závod na MČR

  První velkou záchranářskou akcí, která mohla po vynucené "koronavirové pauze" v letošním roce proběhnout byl výběrový závod na Mistrovství ČR dle nejvyšší ...

  Závody a soutěže

  Sutinový trénink v Berlíně

  Na začátku června 31. 5. - 4. 6. 2017 se na pozvání severočeských organizátorů zúčastnili čtyři členové JČZBK výjezdního tréninkového soustředění v ...

  Výjezdní tréninky