Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Výborný seminář

V rámci teoretické přípravy psovodů pozval vedoucí Jihočeské brigády na Spáleniště RNDr. Františka Šustu, který rád pozvání přijal.


Výborný seminář
Jaroslav Sedlák 29.7.2013 2770x

Sympatický dlouhán, pracující v zoo Praha jako trenér zvířat s konkrétními úkoly pro běžný chod zahrady, si během krátké chvíle získal záchranáře svým věcným přístupem k této problematice. Bez okolků prohlásil, že se rozhodně nepovažuje za kynologa a že svoji přednášku staví pouze na vysvětlení pojmů pozitivního nebo negativního posilování a z toho plynoucích následků bez nároků na specifikaci toho, že je to dobré nebo špatné. Předložil celou řadu příkladů trenérské práce se zvířaty nejrůznějšího druhu, od lachtanů a kosatek, přes lemury, opice, papoušky až po velké šelmy. Dokonale rovněž vysvětlil použití klikru v začátcích výcviku s důrazem na zboření současných mýtů o samospasitelnosti některých moderních pomůcek nebo nových postupů. Přestože někteří starší kynologové měli chvílemi pocit, že se hovoří o věcech, které již léta důvěrně znají, ale pod zcela jinými názvy, rozhodně nikdo z přítomných neměl ani na chvíli pocit promarněného času, jak tomu u současných seminářů až příliš často bývá. Přednes Františka Šusty s doprovodnými videi byl naopak na vysoké profesionální úrovni a všichni účastníci červencového soustředění na Spáleništi se shodli na jeho mimořádné přínosnosti. Díky, Františku, odborníky takového kalibru si kdykoliv rádi poslechneme znovu...


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Víkend plný sutin a přátel

  Právě uplynulý listopadový víkend jsme strávili dohromady se členy brigád Ústecké, Pražské, Královehradecké, Vysočina a Záchranářů Šumava na sutinovém ...

  Speciální akce

  Mistrovství SVÖ Rohrbach

  Mistrovství SVÖ Rohrbach se u našich nejbližších záchranářských sousedů zúčastnili i tři naši zástupci.

  Závody a soutěže

  Plesající IZS

  Každoroční pozvánka do reprezentačních prostor hotelu Praha sezvala dohromady zástupce dobrovolných organizací začleněných v Integrovaném záchranném systému.

  Vítězové

  Český pohár stopařů

  Český pohár stopařů podle ZZS2 spadl neplánovaně ve svém druhém ročníku do pořadatelství Jihočechů až po odřeknutí Pražské brigády.