Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Výborný seminář

V rámci teoretické přípravy psovodů pozval vedoucí Jihočeské brigády na Spáleniště RNDr. Františka Šustu, který rád pozvání přijal.


Výborný seminář
Jaroslav Sedlák 29.7.2013 2661x

Sympatický dlouhán, pracující v zoo Praha jako trenér zvířat s konkrétními úkoly pro běžný chod zahrady, si během krátké chvíle získal záchranáře svým věcným přístupem k této problematice. Bez okolků prohlásil, že se rozhodně nepovažuje za kynologa a že svoji přednášku staví pouze na vysvětlení pojmů pozitivního nebo negativního posilování a z toho plynoucích následků bez nároků na specifikaci toho, že je to dobré nebo špatné. Předložil celou řadu příkladů trenérské práce se zvířaty nejrůznějšího druhu, od lachtanů a kosatek, přes lemury, opice, papoušky až po velké šelmy. Dokonale rovněž vysvětlil použití klikru v začátcích výcviku s důrazem na zboření současných mýtů o samospasitelnosti některých moderních pomůcek nebo nových postupů. Přestože někteří starší kynologové měli chvílemi pocit, že se hovoří o věcech, které již léta důvěrně znají, ale pod zcela jinými názvy, rozhodně nikdo z přítomných neměl ani na chvíli pocit promarněného času, jak tomu u současných seminářů až příliš často bývá. Přednes Františka Šusty s doprovodnými videi byl naopak na vysoké profesionální úrovni a všichni účastníci červencového soustředění na Spáleništi se shodli na jeho mimořádné přínosnosti. Díky, Františku, odborníky takového kalibru si kdykoliv rádi poslechneme znovu...


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Berňák na bedně

  Dne 28.4. 2019 se sjelo 12 účastníků výběrového závodu záchranných prací podle ZZP3 v Žatci na cvičáku.

  Závody a soutěže

  Pohřebiště favoritů

  Asi tak by se dal nazvat Intercup Humanity 2013, uspořádaný Pražskou brigádou v kouzelném prostředí vltavského kempu na Živohošti.

  Závody a soutěže

  Poslední štěknutí

  I v situacích, které se již dají předpokládat, jsou některé zprávy zmrazující. Zapůsobil tak i mail od Aleny Fialové: "Zdravím všechny a posílám poslední ...


  SLAPY 2017

  Přestože se voda na Slapech ještě nestačila prohřát, nezabránilo to ZBK Praha uspořádat o víkendu 13. ? 14. 5. 2017 plánovaný společný mezibrigádní trénink.

  Výjezdní tréninky