Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou dne 12.3.2020 jsou všechny akce a pronájmy do odvolání zrušeny !!! Průběžné informace naleznete v aktualitách.

Planý poplach

Havárie a požadavky na spolupráci si ten nejpříhodnější čas rozhodně nevybírají, spíše tomu bývá právě naopak.


Planý poplach
Jaroslav Sedlák 19.11.2013 2396x Zásahy

Všechna dosud stojící opuštěná stavení s již narušenou statikou jsou neustálým nebezpečím pro všetečné děti, bezdomovce či sběrače kovů nebo jiných materiálů. Jejich zřícení je pouze otázkou času a zůstává jen otázkou osobního štěstí, jestli se v nich bude nebo nebude v daném okamžiku někdo nacházet. Každopádně žádný orgán zodpovědný za bezpečnost občanů ve vymezené lokalitě neponechá prověření zříceného stavení bez povšimnutí. Jihočeští záchranáři prověřovali podobné situace již mnohokrát a jsou rádi, že zásahy tohoto typu byly v jejich režii dosud vždy bez nálezu. Statek na okraji menšího jihočeského města byl právě při zřícení v pondělních časných ranních hodinách v podezření, že by mohl pod vrstvami suti ukrývat tělo některého nocležníka z řad bezdomovců. Bohudík ani tentokrát se podezření nenaplnilo, podezřelý dělník se na sklonku dne po vystřízlivění objevil sám. Podle rozsahu zříceniny stačili v tomto případě na prozkoumání pouze dva psi, takže nebylo nutné svolávat celou skupinu a od telefonického požadavku k přímému nasazení uplynulo pouhých padesát minut, nutných k dopravě autem na místo.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Smrtící Lipno

  Lipno dokáže být nebezpečné ve všech ročních obdobích. I letní romantická projížďka po jezeře se může rázem změnit v obrovské drama.

  Zásahy

  Mlýn dosloužil

  Ještě se rok 2013 nerozběhl a trhosvinenská policie žádá pomoc kynologů při prohledání sutin domu, který se v časném ránu sesul.

  Zásahy

  Praxe prioritou

  Kvalita psů, psovodů a schopnost jejich okamžitého nasazení jsou hlavními parametry v posuzování síly kolektivů kynologických záchranářů.

  Zásahy

  Pátrání v bažinách

  Obrovským plusem Jihočeské brigády je skutečnost, že dokáží rychle zformovat mobilní zásahové družstvo i v dost nepříznivém čase.

  Zásahy