Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Seminář záchrany z ledu

Několik posledních let pořádá lipenská VZS mezinárodní seminář o záchraně z ledu, na němž se setkávají zástupci mnoha různých záchranářských organizací.


Seminář záchrany z ledu
Jaroslav Sedlák 27.2.2010 14981x Zkoušky

Poslední únorová sobota přivítala na Lipně účastníky semináře nádherným slunečným počasím. Členové JČZBK kromě přednesené vizitky brigády a teoretické prezentaci záchrany z ledu pomocí psů předvedli v rámci semináře širokému spektru zástupců mnoha profesionálních i dobrovolných složek z celé ČR i její praktickou ukázku. Na zamrzlé hladině Lipna předvedli cviky zařazené v nové zkoušce ZZL. Je reálný předpoklad, že tato zkouška by se měla nadále stát vedle lavinových prací dalším základním kamenem výcviku záchranných psů v zimním období. Po několikanásobném ověření schopností psů v této oblasti vykrystalizovala do konečné podoby pro schválení plénem SZBK ČR. Z celé široké nabídky záchranných prostředků pro použití na ledu, krách, v ledové tříšti či na otevřené vodní hladině zaujala celá řada předváděných plovoucích saní, záchranných vorů, plošin a dalších pomůcek. V zájmu diváků však kraloval vrtulník a především modernizované vznášedlo, které se jevilo jako nejvšestrannější záchranný prostředek. Zúčastněným psovodům byla odměnou projížďka vznášedlem a především pak akrobatické prolétnutí ve vrtulníku Sokol nad zamrzlým Lipnem, které zejména mladým psům přineslo novou zkušenost.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  ČP v terénu 2011

  Pověstné jihočeské terény v okolí výcvikové základny Spáleniště se 9.7.2011 staly dějištěm Českého poháru v terénním vyhledávání.

  Zkoušky

  Pohárové zkušenosti

  Do 31. mistrovství ČR záchranných psů je podle výsledků 2010 nominováno devět psovodů jako první polovina startovního pole.

  Zkoušky

  Pohár města Hluboké

  Na státní svátek 28.10.2009 se konal již 20. ročník Poháru města Hluboké podle ZZP1.

  Zkoušky

  Lavinové zkoušky

  Rok 2011 je v kontrastu s loňskými přívaly sněhu pro tréninky a bilancování práce lavinových psů poměrně dost nepříznivý.

  Zkoušky