Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Eurocup poprvé

Jako nultý ročník mistrovství světa ve vodních pracích podle mezinárodního zkušebního řádu proběhl na Lipně v srpnu Eurocup podle RHWB.


Eurocup poprvé
Jaroslav Sedlák 11.8.2014 2338x

Po nedávném odloženém kole Intercupu Humanity se Eurocup svým průběhem stal jen zdařilou opakovačkou s téměř shodnými aktéry. Jako vrcholná soutěž proběhl pouze v nejvyšším stupni B opět za superletního počasí v prostorách policejní loděnice u Přední Výtoně na Lipně. V premiéře této soutěže se bohužel na poslední chvíli dost citelně snížil počet jejích účastníků, což mělo sice zrychlující účinek na průběh akce, ale na kvalitu výkonů rozhodně ne. Na udělení karty CACT sice opět nedošlo, ale přesto všichni tři medailisté předvedli kvalitní výkony určitě dobře srovnatelné s výkony dosahovanými ve světě. Je určitě k velké škodě svazu, že letošní mistrovství světa kategorii vodních prací opět neobsahuje, čeští psovodi by určitě sáhli po některé medaili. Rozhodně to nesvědčí o perspektivní a citlivé personální práci IRO vůči organizacím, věnujícím se této velmi atraktivní a zajímavé disciplíně. Věřme, že návrh pořádání vodních prací samostatně dojde již v roce 2015 k plné realizaci a tím pádem i k ukončení každoroční půlroční nejistoty o konání RHW. V současnosti to je již pouze v rukou prezidia svazu a zástupce pro zahraničí, protože funcionáři IRO jsou s tímto návrhem srozuměni. Pořadatelství vodních prací je velmi náročné na vybavení i na zkušenosti s tímto druhem výcviku, a to nejen od účastníků, ale především figurantů i dalších pořadatelských postů. Díky dlouhotrvající vzorné spolupráci Jihočeské brigády s Policií ČR je lipenské zázemí pro akce tohoto druhu zcela nedostižné. Rovněž toho si jsou jihočeští kynologové vědomi a proto jsou připraveni kdykoliv na zavolání kriminalistů přispěchat na pomoc.

http://www.zachranari.cz/cs/8/559/plan-akci-szbk-euro-cup-rhw--cact/


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Pohár prezidenta

  Na osmý ročník Poháru prezidenta do Žatce již tradičně vyrážejí Jihočeši bojovat nejen o pořadí, ale především o zapsání zkoušky ZZP3.

  Zkoušky

  Nadílka štěňátek

  Na počátku léta se urodila nevídaná nadílka záchranářských štěňátek v tříbarevné paletě velkých černých kníračů, zlatých boxerů a bílých švýcarských ...

  Vítězové

  PF 2011

  Všem příznivcům Jihočeské záchranné brigády kynologů chceme za tuto přízeň poděkovat a popřát šťastné sváteční dny a úspěšný rok 2011.

  Vítězové

  Mezinárodní seminář

  Vodní záchranná služba uspořádala i přes složitější povětrnostní podmínky mezinárodní sympozium o záchraně z ledu.