Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

ICH připraven

Jediná mezinárodní soutěž v ČR pořádaná ve všech čtyřech letních výcvikových směrech vyžaduje značnou porci osobního nasazení všech členů brigády.


ICH připraven
Jaroslav Sedlák 30.4.2012 7449x Nezařazeno

Brigády s menším počtem členů si pořadatelství takto náročné akce ani nemohou dovolit. A to i přesto, že tentokrát byla zrušena kategorie vodních prací a hned ze dvou důvodů: mrazivá úroveň vody, která ještě před dvěma týdny byla pod příkrovem ledu a hlavně souběžně probíhající republiková soutěž Policie ČR, která pod názvem Šumaman 2012 probíhá ve stejné lokalitě. Však i cvičiště poslušnosti bylo na Spáleništi v době příprav týden před akcí ještě v zastíněných místech pokryto sněhem, který definitivně zmizel až tropickou nedělí. Víkend v závěru dubna byl plně podřízen přípravě Intercupu Humanity a třicítka Jihočechů musela odvést obrovskou porci fyzicky hodně náročných prací. Nádherné počasí s bezmračnou oblohou a vysokými teplotami bylo pro přípravné práce ideální, ale pro závod by v kategoriích B jistě už tak ideální nebylo. Snad na akci přijde nějaký milosrdný mráček a hlavně vánek, který je často při speciálních vyhledávacích pracích pro úspěšnost až životně důležitý. Kategorie plošných prací ve dvou úrovních rozdílných terénů je připravena, stejně tak i práce v sutinách ve třech stupních: E, A a B s citlivým odlišením obtížnosti. Rovněž kategorie stop může přivítat závodníky, ale pouze v nejvyšší kategorii B. Pořadatelé se snažili připravit akci do nejmenšího detailu tak, aby byli spokojeni nejen závodníci, ale i významní čestní hosté, funkcionáři IRO i rozhodčí, kteří jsou očekáváni v sestavě Walter Hoffmann z Německa (posuzuje všechny plochy a poslušnosti stopařů), Kurt Schaffar z Rakouska (posuzuje stopy a všechny poslušnosti) a Hidehiro Murase z Japonska, který posuzuje všechny práce v sutinách. Hodně unavení, ale nadmíru spokojení s vykonaným dílem se rozjížděli jihočeští záchranáři do svých domovů, aby se po třech dnech opět vrátili již přímo na akci. Intercup Humanity a celá základna Spáleniště mohou s klidným svědomím dobře vykonané práce přivítat závodníky z celé Evropy. Buďte vítáni, přátelé!


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Květnové Lipno

  Vodní trénink patří mezi záchranáři k velmi oblíbené a vyhledávané disciplíně, avšak i tato kategorie nese své stinné stránky. Nejenže je velmi náročná na ...

  Nezařazeno

  PF 2023

  Šťastné vykročení do nového roku přejí všichni "jihočeští" záchranáři

  Nezařazeno

  Výstavba trenažéru

  Náplní všech podzimních soustředění se kromě běžného výcviku staly i náročné práce na výstavbě trenažéru.

  Nezařazeno