Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Odchod šampiónky

V neděli 10. 5. 2020 se naplnila životní cesta jedné velmi úspěšné feny, šampiónky ve výkonu záchranných psů Ariny Gasimy z Chlístova.


Odchod šampiónky
Jana Šmídová 10.5.2020 301x In memoriam

Arinka byla zakladatelka úspěšných odchovů bernského salašnického psa v chovatelské stanici Bona Fornax. Se svým psovodem Pavlem Trollerem běheme své záchranářské kariéry složila téměř 30 zkoušek z národního i mezinárodního zkušebního řádu. Dokázala se skvěle uplatnit ve všech směrech záchranářského výcviku. Což dokazují složené vrcholové zkoušky a závody v oblasti lavinového výcviku (ZLP3, ZLP(C), vítězka Českého poháru ZLP3), vodního výcviku (ZVP3, RH-WB, vítězka Českého poháru ZVP3), plošného vyhledání (ZTV(C), RH-FLB), sutinových prací (ZZP(C), RH-TB, vítězka Poháru prezidenta ZZP3), ale i stopařských speciálů (RH-FB, druhé místo na Bohemia Cupu RH-FB). Arinka v Jihočeské brigádě jako první bořila mýty o nemotorném medvídkovi, naopak ukázala všestranost tohoto plemene ve výcviku. Díky své milující smečce si užila i zaslouženého důchodu a odešla klidně v úctyhodném věku 13-ti let. 

Navždy zůstane ve vzpomínkách nás všech!!!


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Odchod zlatého kamaráda

  Sebevědomý, vyrovnaný, veselý, přátelský, oddaný své rodině, ale též ostražitý a velmi aktivní. Tuto charakteristiku do posledního zrnka v sobě spojoval zlatý ...

  In memoriam

  Poslední plavba

  Každý pes je někým milován, někteří však i bez nejvyšších titulů zůstávají ve vzpomínkách navždy...

  In memoriam

  Smutná zpráva

  Dne 3.10.2018 zemřel pan Ferdinand Ritter z Českých Budějovic.

  In memoriam

  Mulen odešel

  Do začínajících podzimních plískanic přicházejí jakoby návazně i nepříjemné a smutné zprávy.

  In memoriam