Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou dne 12.3.2020 jsou všechny akce a pronájmy do odvolání zrušeny !!! Průběžné informace naleznete v aktualitách.

Odchod šampiónky

V neděli 10. 5. 2020 se naplnila životní cesta jedné velmi úspěšné feny, šampiónky ve výkonu záchranných psů Ariny Gasimy z Chlístova.


Odchod šampiónky
Jana Šmídová 10.5.2020 79x In memoriam

Arinka byla zakladatelka úspěšných odchovů bernského salašnického psa v chovatelské stanici Bona Fornax. Se svým psovodem Pavlem Trollerem běheme své záchranářské kariéry složila téměř 30 zkoušek z národního i mezinárodního zkušebního řádu. Dokázala se skvěle uplatnit ve všech směrech záchranářského výcviku. Což dokazují složené vrcholové zkoušky a závody v oblasti lavinového výcviku (ZLP3, ZLP(C), vítězka Českého poháru ZLP3), vodního výcviku (ZVP3, RH-WB, vítězka Českého poháru ZVP3), plošného vyhledání (ZTV(C), RH-FLB), sutinových prací (ZZP(C), RH-TB, vítězka Poháru prezidenta ZZP3), ale i stopařských speciálů (RH-FB, druhé místo na Bohemia Cupu RH-FB). Arinka v Jihočeské brigádě jako první bořila mýty o nemotorném medvídkovi, naopak ukázala všestranost tohoto plemene ve výcviku. Díky své milující smečce si užila i zaslouženého důchodu a odešla klidně v úctyhodném věku 13-ti let. 

Navždy zůstane ve vzpomínkách nás všech!!!


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Smutné loučení

  Těsně před Velikonocemi, ve středu 8. 4. 2020, otřásla celou jihočeskou základnou smutná zpráva o odchodu jednoho z pilířů, jednoho z našich nejbližších, naší ...

  In memoriam

  Poslední zaštěkání

  Život psovoda záchranáře je pevně spjat s jeho psím parťákem. Proto každý odchod tak moc bolí... V úterý 27. 8. 2019 odešel za duhový most jeden z našich, jeden z ...

  In memoriam

  Odešel horal

  Zatímco někteří se právě radují z vítězství či z úspěšných zkoušek, jiným se do očí derou slzy...

  In memoriam

  Smutné loučení

  Není snadné říci poslední sbohem někomu, kdo s vámi strávil dlouhou část vašeho života.

  In memoriam