Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Slaňování s hasiči z Vlachova Březí

Sobotní výjezdní trénink byl opět ve znamení spolupráce se složkami IZS.


Slaňování s hasiči z Vlachova Březí
Jirka Novák 22.10.2023 587x Výjezdní tréninky

V sobotu 21.10. jsme se sešli v budově SDH Vlachovo Březí. Hasiči nám předvedli různé techniky vázání uzlů, jistících prvků a slaňování. Po teorii došlo i na praktické vyzkoušení slaňování bez psů. Aby naší miláčci nepřišli zkrátka, přesunuli jsme se ven do místního parku, kde za pomoci zkušeného lezce bylo instalováno lano na traverzové spouštění psů tentokrát bez psovodů. Poté již následoval přesun (chvílemi trochu komplikovaný) do terénu, kde byl zbytek dne ve znamení plošného vyhledávání. Třešničkou na dortu tohoto dne bylo, že se podařilo s místními hasiči domluvit na příští rok další společné taktické cvičení složek IZS na téma vyhledání a záchrana zraněných osob. Těšíme se na další spolupráci s SDH Vlachovo Březí a děkujeme za jejich ochotu a čas.

 

https://eu.zonerama.com/jihocestizachranari/Album/10530757


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Výjezdní trénink Morava

  Poslední březnový víkend byl ve znamení sutinového tréninku, který začínal v sobotu 9:45 před branami brněnského Ergonu.

  Výjezdní tréninky

  Znovu SOLO

  V sobotu se jihočeští psovodi spolu s několika kamarády z jiných organizací sešli v areálu bývalé sirkárny SOLO Sušice, záchranářsky nesmírně atraktivním ...

  Výjezdní tréninky

  Výjezdní trénink v Polabí

  Početnost členské základny jihočeské brigády umožňuje uspořádat plnohodnotné celovíkendové tréninky na opačných koncích republiky

  Výjezdní tréninky

  A zase voda

  Zatímco část členů brigády padala na ústa při svazové Prověrce praktického nasazení v plochách, další část členů si užívala prosluněnou sobotu u vody.

  Výjezdní tréninky