Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou dne 12.3.2020 jsou všechny akce a pronájmy do odvolání zrušeny !!! Průběžné informace naleznete v aktualitách.

Den psích záchranářů

Od roku 2008 je vždy poslední neděle v dubnu vyhlašována jako Mezinárodní den záchranných psů.


Den psích záchranářů
13.5.2013 2256x Zásahy

V rámci této prezentace se po celém světě napříč kontinenty, jak uvádí IRO od Los Angeles až po Taipei, ve všech 115 organizacích ze 38 členských států pod patronací světové mezinárodní organizace záchranných psů koná dlouhá řada nejrůznějších akcí pro veřejnost, propagujících práci a výsledky psů nasazujících své životy pro záchranu lidí v nejrůznějších katastrofických podmínkách. Řečí IRO jsou tito psi poslední nadějí pro pohřešované osoby pohybující se na pomezí hranice mezi životem a smrtí. Přírodní katastrofy, jako jsou zemětřesení, tsunami či záplavy spojené se sesuvy půdy, které postihly v posledních letech například Haiti, Japonsko, Indonésii, Pákistán, Chile nebo Nový Zéland, opakovaně upozornily na kvality vycvičených záchranných psů. Profesionální či dobrovolné záchranné kynologické složky zde opět prokázaly svou připravenost při záchranně lidských životů. Dlouhodobě a systematicky cvičení záchranní psi jsou nepostradatelní právě při praktických nasazeních v katastrofou postižených oblastech, kde jsou schopni v relativně krátkém čase nacházet oběti neštěstí. Praktických nasazení se pravidelně zúčastňují také členové Jihočeské záchranné brigády kynologů, kteří cvičí své psy pro vyhledávání živých i mrtvých osob ve všech záchranářských výcvikových směrech, tedy nejen v prostředí klasických sutin, ale i v lavinách, v těžko prostupných přírodních terénech i ve vodě. JČZBK úzce spolupracuje s mnoha dalšími záchranářskými organizacemi v tuzemsku i v zahraničí a je pravidelně využívána složkami vnitra i Mezinárodní organizací pro záchranné psy IRO.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Hledání ztraceného seniora

  Členská základna JČZBK je velmi pestrá, ať už je to plemennou příslušností, věkem či úrovní vycvičenosti. Primární snahou každého člena by však měl být ...

  Zásahy

  Vánoční tragedie

  Vánoční svátky nepřinášejí každému štěstí a pohodu. U některých lidí vyvolávají těžké deprese a nezřídka i touhu se vším skoncovat...

  Zásahy

  Neradostné úspěchy

  Každý jihočeský záchranář cvičí především pro použití v praxi. Ani sebevětší úspěch v této oblasti však nemusí být vždy potěšující.

  Zásahy

  Tragické deprese

  Ve zcela netypickém průběhu zimy letošního ledna je hladina Orlické nádrže pátracím člunům k dispozici, přestože Lipno hlásí 10 cm ledu.

  Zásahy