Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou dne 12.3.2020 jsou všechny akce a pronájmy do odvolání zrušeny !!! Průběžné informace naleznete v aktualitách.

Hledání ztraceného seniora

Členská základna JČZBK je velmi pestrá, ať už je to plemennou příslušností, věkem či úrovní vycvičenosti. Primární snahou každého člena by však měl být výcvik pro nasazení v praxi.


Hledání ztraceného seniora
Kateřina Bezděková 24.2.2017 1570x Zásahy

JČZBK jako součást SZBK ČR a tedy právoplatná složka Integrovaného záchranného systému (IZS) má samozřejmě svou pohotovostní jednotku neustále připravenou na okamžité nasazení v případě potřeby. Je velmi potěšující, že na žádost Policie ČR ve středu 22. 2. 2017 bylo po pár telefonátech připraveno 10 psovodů se neprodleně dostavit se svými psy na určené místo v Českých Budějovicích a zahájit pátrání po ztracené osobě. Akce byla ještě před dojezdem kynologů ukončena nalezením hledané osoby, přesto všem připraveným a ochotným pomoci patří velký dík. Můžeme to brát jako prověrku před příštím "ostrým nasazením".


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Vánoční tragedie

  Vánoční svátky nepřinášejí každému štěstí a pohodu. U některých lidí vyvolávají těžké deprese a nezřídka i touhu se vším skoncovat...

  Zásahy

  Anička stále nezvěstná

  Neustávající pátrací akce mnoha desítek policistů po devítileté Aničce Janatkové se přes každodenní úsilí stále nesetkávají s úspěchem.

  Zásahy

  Pohřešovaný řidič

  Dva dny po bezútěšném pátrání v bažinách byli psovodi JČZBK znovu povoláni ke spolupráci při pátrání po nezvěstném řidiči kamionu.

  Zásahy

  Kynologická solidarita

  Telefonát od Policie České republiky v časném nedělním ránu tentokrát neznamenal další žádost o pomoc pří hledání pohřešované osoby, ale prosbu poněkud jiného ...

  Zásahy