Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Hledání ztraceného seniora

Členská základna JČZBK je velmi pestrá, ať už je to plemennou příslušností, věkem či úrovní vycvičenosti. Primární snahou každého člena by však měl být výcvik pro nasazení v praxi.


Hledání ztraceného seniora
Kateřina Bezděková 24.2.2017 2702x Zásahy

JČZBK jako součást SZBK ČR a tedy právoplatná složka Integrovaného záchranného systému (IZS) má samozřejmě svou pohotovostní jednotku neustále připravenou na okamžité nasazení v případě potřeby. Je velmi potěšující, že na žádost Policie ČR ve středu 22. 2. 2017 bylo po pár telefonátech připraveno 10 psovodů se neprodleně dostavit se svými psy na určené místo v Českých Budějovicích a zahájit pátrání po ztracené osobě. Akce byla ještě před dojezdem kynologů ukončena nalezením hledané osoby, přesto všem připraveným a ochotným pomoci patří velký dík. Můžeme to brát jako prověrku před příštím "ostrým nasazením".


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Kynologická solidarita

  Telefonát od Policie České republiky v časném nedělním ránu tentokrát neznamenal další žádost o pomoc pří hledání pohřešované osoby, ale prosbu poněkud jiného ...

  Zásahy

  Den psích záchranářů

  Od roku 2008 je vždy poslední neděle v dubnu vyhlašována jako Mezinárodní den záchranných psů.

  Zásahy

  Praxe prioritou

  Kvalita psů, psovodů a schopnost jejich okamžitého nasazení jsou hlavními parametry v posuzování síly kolektivů kynologických záchranářů.

  Zásahy

  Ničivé tornádo

  Ve čtvrtek 24.6.2021 postihlo jižní Moravu nebývale silné tornádo, které po sobě zanechalo nepředstavitelnou spoušť, škody na majetku, ale bohužel také škody na ...

  Zásahy