Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Zásah Albrechtice-Údraž

V sobotu 1. září 2018 ve 13 hodin byl operačním důstojníkem HZS Č. Budějovice povolán k zásahu náš člen Zdeněk Čmejrek s fenkou Omahou z Vtelenských polí (alias Sherry).


Zásah Albrechtice-Údraž
19.9.2018 485x Zásahy

Jednalo se o spadlou stodolu cca 40x25m v Údraži u Albrechtic. Bylo zde podezření, že se v troskách mohou nacházet osoby. Konkrétně šlo o malé děti, které si zde často hrály v obytném přívěsu zaparkovaném v této stodole.
Po příjezdu a následném seznámení se se situací na místě byl pes vyslán do trosek stodoly k důkladnému prohledání. Úkol byl o to těžší, že nebyl povolán další psovod pro překrytí sutiny. Se spolehlivou a zkušenou ohařkou Sherrinkou to však nakonec úspěšně zvládli a zhruba po třiceti minutách bylo konstatováno, že se v sutině žádná osoba nenachází.
Je přáním nás všech, aby atestovaných psovodů IZS v brigádě stále přibývalo a byli připraveni pomoci na žádost HZS v kteroukoli dobu.

 

Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Pohřešovaný řidič

  Dva dny po bezútěšném pátrání v bažinách byli psovodi JČZBK znovu povoláni ke spolupráci při pátrání po nezvěstném řidiči kamionu.

  Zásahy

  Pátrání po pohřešované seniorce

  V neděli 12. března se pět dvoučlenných týmů (psovod / navigátor) z řad JČZBK přesunulo brzo ráno do Velkých Popovic, aby pomohlo při pátrání po ztracené ...

  Zásahy

  Smrtící Lipno

  Lipno dokáže být nebezpečné ve všech ročních obdobích. I letní romantická projížďka po jezeře se může rázem změnit v obrovské drama.

  Zásahy

  Vánoční tragedie

  Vánoční svátky nepřinášejí každému štěstí a pohodu. U některých lidí vyvolávají těžké deprese a nezřídka i touhu se vším skoncovat...

  Zásahy