Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou dne 12.3.2020 jsou všechny akce a pronájmy do odvolání zrušeny !!! Průběžné informace naleznete v aktualitách.

Zásah Albrechtice-Údraž

V sobotu 1. září 2018 ve 13 hodin byl operačním důstojníkem HZS Č. Budějovice povolán k zásahu náš člen Zdeněk Čmejrek s fenkou Omahou z Vtelenských polí (alias Sherry).


Zásah Albrechtice-Údraž
19.9.2018 1074x Zásahy

Jednalo se o spadlou stodolu cca 40x25m v Údraži u Albrechtic. Bylo zde podezření, že se v troskách mohou nacházet osoby. Konkrétně šlo o malé děti, které si zde často hrály v obytném přívěsu zaparkovaném v této stodole.
Po příjezdu a následném seznámení se se situací na místě byl pes vyslán do trosek stodoly k důkladnému prohledání. Úkol byl o to těžší, že nebyl povolán další psovod pro překrytí sutiny. Se spolehlivou a zkušenou ohařkou Sherrinkou to však nakonec úspěšně zvládli a zhruba po třiceti minutách bylo konstatováno, že se v sutině žádná osoba nenachází.
Je přáním nás všech, aby atestovaných psovodů IZS v brigádě stále přibývalo a byli připraveni pomoci na žádost HZS v kteroukoli dobu.

 

Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Skoro vánoční pátrání

  Ještě tři dny před Vánoci jsme byli vyzváni ke spolupráci při velké pátrací akci.

  Zásahy

  Praktické nasazení v terénu

  V úterý 12. 5. 2020 byli na žádost Policie ČR nasazeni čtyři psi z Jihočeské záchranné brigády kynologů na praktický zásah s pozitivním nálezem pohřešované ...

  Zásahy

  Smrtící Lipno

  Lipno dokáže být nebezpečné ve všech ročních obdobích. I letní romantická projížďka po jezeře se může rázem změnit v obrovské drama.

  Zásahy

  Vítané happyendy

  Bezútěšné hledání některých pohřešovaných osob je po hodinách marné práce kynologů určitě frustrující. O to vítanější je každý zásah s pozitivním ...

  Zásahy