Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Zachráněný život

Vedoucímu jihočeské záchranné brigády Pavlu Trollerovi s fenkou bernského salašnického psa Brigitte Bona Fornax se ve středu 13. července 2022 podařilo splnit si "záchranářský" sen ... zachránit lidský život.


Zachráněný život
Jana Šmídová 14.7.2022 136x Zásahy

Pohřešovaná žena byla naposledy viděna 11. července 2022 kolem poledne v obci Strašice. Atestovaný Pavel s Brigitte byli společně s dalšími kolegy dobrovolníky ve středu ráno povoláni do rozsáhlé pátrací akce za podpory všech složek IZS včetně pátracího vrtulníku. Zhruba po dvou hodinách byla pohřešovaná seniorka nalezena a označena spolehlivým štěkotem Brigitte.

Za úspěšným nálezem stojí nekonečné hodiny práce a tréninků za každého počasí, za každé situace a v nejrůznějším prostředí. Jedná se o dobrovolnickou činnost, která hluboce prorůstá naším osobním životem a která se stává prioritou. Dvojice jako je Pavel s Brigitte nám ale ukazují, že to má smysl a že splněným atestem to nekončí... Díky všem, kteří se rozhodnou naplno jít tímto směrem.

 

 


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Smrtící Lipno

  Lipno dokáže být nebezpečné ve všech ročních obdobích. I letní romantická projížďka po jezeře se může rázem změnit v obrovské drama.

  Zásahy

  Tragické deprese

  Ve zcela netypickém průběhu zimy letošního ledna je hladina Orlické nádrže pátracím člunům k dispozici, přestože Lipno hlásí 10 cm ledu.

  Zásahy

  Kynologická solidarita

  Telefonát od Policie České republiky v časném nedělním ránu tentokrát neznamenal další žádost o pomoc pří hledání pohřešované osoby, ale prosbu poněkud jiného ...

  Zásahy

  Skoro vánoční pátrání

  Ještě tři dny před Vánoci jsme byli vyzváni ke spolupráci při velké pátrací akci.

  Zásahy