Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou dne 12.3.2020 jsou všechny akce a pronájmy do odvolání zrušeny !!! Průběžné informace naleznete v aktualitách.

Kynologická solidarita

Telefonát od Policie České republiky v časném nedělním ránu tentokrát neznamenal další žádost o pomoc pří hledání pohřešované osoby, ale prosbu poněkud jiného druhu.


Kynologická solidarita
Pavel Troller 18.6.2017 1256x Zásahy

Nedaleko naší základny Spáleniště došlo k dopravní nehodě, zraněný řidič byl transportován do nemocnice, v autě s ním ovšem cestovali i dva belgičtí ovčáci groenendal. Policie České republiky není bohužel na rozdíl od městských policií na transport zvířat zařízena, zasahující policisté situaci řeší kontaktováním jihočeské brigády s prosbou o pomoc. Na Spáleništi v té době jsou nájemci z německé záchranářské organizace DRK Kreisverband Calw, kteří po telefonickém vysvětlení situace okamžitě vyráží se svým zásahovým vozidlem pro oba psy, kontrolují jejich zdravotní stav a převáží je na ustájení na Spáleniště. Oba ovčáci jsou naštěstí výborně socializovaní, svou -jistě dost stresující- situaci snášejí kupodivu velmi dobře. Odpoledne přijíždějí členové jihočeské brigády a přebírají psy do své péče až do večerního příjezdu manželky zraněného řidiče. Jsou tak svědky dojemného setkání psů se svou paničkou a jako perličku se na závěr o psech dozvídají, že se jedná o matku a bratra záchranářsky vedené fenky naší kolegyně z pražské záchranné brigády.
Německým kolegům děkujeme za ochotu a pomoc, jsme rádi, že jsme společně mohli být věřejně prospěšní i v trochu jiné oblasti, než je pro nás obvyklé.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Anička stále nezvěstná

  Neustávající pátrací akce mnoha desítek policistů po devítileté Aničce Janatkové se přes každodenní úsilí stále nesetkávají s úspěchem.

  Zásahy

  Úterní vyhlášení BoPo

  V úterý 29. 8. 2017 nás krátce po 14:00 hodině odpoledne kontaktovala Policie ČR s žádostí o pomoc při pátrání po pohřešované osobě trpící Alzheimerovou ...

  Zásahy

  Hledání ztraceného seniora

  Členská základna JČZBK je velmi pestrá, ať už je to plemennou příslušností, věkem či úrovní vycvičenosti. Primární snahou každého člena by však měl být ...

  Zásahy

  Neradostné úspěchy

  Každý jihočeský záchranář cvičí především pro použití v praxi. Ani sebevětší úspěch v této oblasti však nemusí být vždy potěšující.

  Zásahy