Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Taktické cvičení složek IZS

Shodou okolností v době vrcholící houbařské sezóny, kdy byli naši psovodi v průběhu pár týdnů povoláni k několika pátráním po pohřešovaných osobách, se v šumavských lesích u Frýdavy konalo na toto téma taktické cvičení složek IZS.


Taktické cvičení složek IZS
Pavel Troller 26.9.2022 325x Zásahy

Akce prověřovala součinnost složek IZS při záchraně osob ve špatně přístupném terénu. Do pátrání po pohřešovaných se zapojilo celkem deset psovodů, z toho šest dodala naše jihočeská brigáda, po jednom ZBK Praha, ZBK Královéhradeckého a Plzeňského kraje a HZS ČR. Jako doprovod se zapojilo i deset dalších Jihočechů, měli tak vynikající příležitost sledovat práci svých zkušenějších kamarádů. Nalezené osoby jsme předávali hasičům z SDH Přední Výtoň, Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje a členovi Horské služby ČR. 

Při závěrečném vyhodnocení naši práci vysoce hodnotil ředitel územního odboru HZS Český Krumlov. Nejen pro rychlé a spolehlivé nalezení všech pohřešovaných, ale i pro naše chování, technické vybavení, spolupráci a komunikaci v průběhu celé akce. Všem přítomným tak patří velký dík za jejich nasazení a kamarádům z SDH Přední Výtoň i speciální poděkování za iniciování tohoto cvičení. Jsme opravdu rádi, že se spolupráce s obcí, v níž má naše brigáda na Spáleništi svou základnu, tak úspěšně rozvíjí.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Úspěšný zásah

  Praktického nasazení se zúčastnili dva členové JČZBK s nejvzdálenějším místem bydliště.

  Zásahy

  Pátrání po pohřešované seniorce

  V neděli 12. března se pět dvoučlenných týmů (psovod / navigátor) z řad JČZBK přesunulo brzo ráno do Velkých Popovic, aby pomohlo při pátrání po ztracené ...

  Zásahy

  Praktické nasazení v terénu

  V úterý 12. 5. 2020 byli na žádost Policie ČR nasazeni čtyři psi z Jihočeské záchranné brigády kynologů na praktický zásah s pozitivním nálezem pohřešované ...

  Zásahy

  Smrtící Lipno

  Lipno dokáže být nebezpečné ve všech ročních obdobích. I letní romantická projížďka po jezeře se může rázem změnit v obrovské drama.

  Zásahy