Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Taktické cvičení složek IZS

Shodou okolností v době vrcholící houbařské sezóny, kdy byli naši psovodi v průběhu pár týdnů povoláni k několika pátráním po pohřešovaných osobách, se v šumavských lesích u Frýdavy konalo na toto téma taktické cvičení složek IZS.


Taktické cvičení složek IZS
Pavel Troller 26.9.2022 113x Zásahy

Akce prověřovala součinnost složek IZS při záchraně osob ve špatně přístupném terénu. Do pátrání po pohřešovaných se zapojilo celkem deset psovodů, z toho šest dodala naše jihočeská brigáda, po jednom ZBK Praha, ZBK Královéhradeckého a Plzeňského kraje a HZS ČR. Jako doprovod se zapojilo i deset dalších Jihočechů, měli tak vynikající příležitost sledovat práci svých zkušenějších kamarádů. Nalezené osoby jsme předávali hasičům z SDH Přední Výtoň, Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje a členovi Horské služby ČR. 

Při závěrečném vyhodnocení naši práci vysoce hodnotil ředitel územního odboru HZS Český Krumlov. Nejen pro rychlé a spolehlivé nalezení všech pohřešovaných, ale i pro naše chování, technické vybavení, spolupráci a komunikaci v průběhu celé akce. Všem přítomným tak patří velký dík za jejich nasazení a kamarádům z SDH Přední Výtoň i speciální poděkování za iniciování tohoto cvičení. Jsme opravdu rádi, že se spolupráce s obcí, v níž má naše brigáda na Spáleništi svou základnu, tak úspěšně rozvíjí.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Pátrání u Nižboru

  V sobotu 8.2.2020 odpoledne bylo vyhlášeno pátrání IZS po pohřešované osobě v okolí městečka Nižbor na Berounsku.

  Zásahy

  Smrtící Lipno

  Lipno dokáže být nebezpečné ve všech ročních obdobích. I letní romantická projížďka po jezeře se může rázem změnit v obrovské drama.

  Zásahy

  Neradostné úspěchy

  Každý jihočeský záchranář cvičí především pro použití v praxi. Ani sebevětší úspěch v této oblasti však nemusí být vždy potěšující.

  Zásahy

  Zřícený dům v Domažlicích

  Ve čtvrtek 18. května 2017 v 18:52 hodin obdrželo operační středisko informaci o tom, že se v Domažlicích nad autobusovým nádražím sesunula budova. Okamžitě ...

  Zásahy