Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Pohřešovaný řidič

Dva dny po bezútěšném pátrání v bažinách byli psovodi JČZBK znovu povoláni ke spolupráci při pátrání po nezvěstném řidiči kamionu.


Pohřešovaný řidič
2.5.2010 16048x Zásahy

Pohřešován byl slovenský řidič kamionu vezoucího náklad elektrospotřebičů ze Slovenska do Itálie. Když nedorazil na místo určení, ozval se příjemce a GPS dodavatele ukázala stanoviště jeho vozidla odstaveného na odpočívadle ještě na území Jihočeského kraje několik kilometrů před státní hranicí s Rakouskem. Jeho záhadné zmizení dotvrzovaly neporušené uzávěry dveří, nepoškozený cenný náklad i mobil zanechaný v kabině řidiče. Úkolem šesti záchranářských a jednoho policejního psovoda bylo důkladné propátrání co nejširšího okolí kamionu do všech směrů, nenachází-li se někde tělo pohřešovaného v důsledku zdravotního problému nebo působením trestného činu. Po třech hodinách pátrání rojnice vykrývající okolí kamionu do rozlohy několika set metrů včetně několika přilehlých rybníčků bylo možno konstatovat, že pohřešovaný muž se v terénu nenachází. Záhada zmizení mladého řidiče kamionu tedy pro tento den vyjasněna nebyla, ale spolupráce jihočeských kynologů s kriminální policií byla opět hodnocena velmi pozitivně. Především z hlediska rychlosti sestavení zásahového družstva a zorganizování celé pátrací akce do dvou hodin po vyhlášení požadavku.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Planý poplach

  Havárie a požadavky na spolupráci si ten nejpříhodnější čas rozhodně nevybírají, spíše tomu bývá právě naopak.

  Zásahy

  Smrtící Lipno

  Lipno dokáže být nebezpečné ve všech ročních obdobích. I letní romantická projížďka po jezeře se může rázem změnit v obrovské drama.

  Zásahy

  Praktické nasazení v terénu

  V úterý 12. 5. 2020 byli na žádost Policie ČR nasazeni čtyři psi z Jihočeské záchranné brigády kynologů na praktický zásah s pozitivním nálezem pohřešované ...

  Zásahy

  Pátrání v bažinách

  Obrovským plusem Jihočeské brigády je skutečnost, že dokáží rychle zformovat mobilní zásahové družstvo i v dost nepříznivém čase.

  Zásahy