Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Odchod záchranářky ze srdce Šumavy

Anglická špringršpanělka Valentine Ruthless alias Týna nebyla sice první, ale zato nejúspěsnější záchranářský pes Petry Kučerové. Od prvního okamžiku byly stvořeny jedna pro druhou.


Odchod záchranářky ze srdce Šumavy
Jana Šmídová 1.8.2022 786x In memoriam

Houževnatá Týna se svým typickým štěkotem společně se svou psovodkou pokořila hranici těch nejvyšších záchranářský zkoušek ať už plošného (ZTV3), sutinového (ZZP3, ZPJ, RH-TB) nebo třeba i lavinového směru (ZLP3). Rozhodně se neztratila ani na Mistrovství ČR záchranných prací, kde v roce 2013 obsadila 3. místo a o rok později v roce 2014 dokonce krásné 2. místo. Bojovala za všech okolností ze všech svých sil na poli záchranářském, ale byla také dokonalou rodinnou společnicí a vychovatelkou pro neustále se rozšiřující rodinu. Její společnost bude chybět po 13,5 letech nejen ve "vlčím údolí" v Buku, ale i jihočeské brigádě, kde byla jedinou a spolehlivou zástupkyní svého plemene. R.I.P. Týno ...


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Smutná zpráva

  Dne 3.10.2018 zemřel pan Ferdinand Ritter z Českých Budějovic.

  In memoriam

  Odchod šampiónky

  V neděli 10. 5. 2020 se naplnila životní cesta jedné velmi úspěšné feny, šampiónky ve výkonu záchranných psů Ariny Gasimy z Chlístova.

  In memoriam

  Odešla hvězda

  Ve věku úctyhodných 13-ti let odešla za daleký duhový most jedna z dlouholetých opor jihočeské záchranné brigády Omaha z Vtelenských polí alias Sherry.

  In memoriam

  Poslední zaštěkání

  Život psovoda záchranáře je pevně spjat s jeho psím parťákem. Proto každý odchod tak moc bolí... V úterý 27. 8. 2019 odešel za duhový most jeden z našich, jeden z ...

  In memoriam