Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Pátrání po pohřešované seniorce

V neděli 12. března se pět dvoučlenných týmů (psovod / navigátor) z řad JČZBK přesunulo brzo ráno do Velkých Popovic, aby pomohlo při pátrání po ztracené seniorce.


Pátrání po pohřešované seniorce
Jana Šmídová 14.3.2017 3294x Zásahy

O spolupráci nás požádala ZBK Praha, která byla kontaktována Policií ČR. ZBK Praha sestavila dalších 8 týmů. Sraz účastníků byl v místní sokolovně, která zároveň sloužila jako zázemí po celou dobu akce. Po základním seznámení s profilem hledané osoby a nahráním mapy do GPS, bylo zahájeno celodenní sektorové prohledání okolí obce. Všem zúčastněným velmi děkuji za osobní nasazení. ZBK Praha děkujeme za pozvání a věříme, že vzájemná přínosná spolupráce bude nadále pokračovat. Vždyť již za měsíc nás čeká společný trénink v Schönebenu nebo společný vodní trénink na Slapech v Nové Živohošti.

Právě ochota ke vzájemné spolupráci je v záchranařině velmi důležitá a přínosná pro všechny. Jednak se dají spojit síly, jako v případě nedělního rozsáhlého hledání, hlavně se ale vždy dá poučit z toho, jak to dělají jinde, nikdo na světě nesnědl všechnu moudrost.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Pátrání u Nižboru

  V sobotu 8.2.2020 odpoledne bylo vyhlášeno pátrání IZS po pohřešované osobě v okolí městečka Nižbor na Berounsku.

  Zásahy

  Ničivé tornádo

  Ve čtvrtek 24.6.2021 postihlo jižní Moravu nebývale silné tornádo, které po sobě zanechalo nepředstavitelnou spoušť, škody na majetku, ale bohužel také škody na ...

  Zásahy

  Pohřešovaný řidič

  Dva dny po bezútěšném pátrání v bažinách byli psovodi JČZBK znovu povoláni ke spolupráci při pátrání po nezvěstném řidiči kamionu.

  Zásahy

  Neradostné úspěchy

  Každý jihočeský záchranář cvičí především pro použití v praxi. Ani sebevětší úspěch v této oblasti však nemusí být vždy potěšující.

  Zásahy