Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Pátrání po pohřešované seniorce

V neděli 12. března se pět dvoučlenných týmů (psovod / navigátor) z řad JČZBK přesunulo brzo ráno do Velkých Popovic, aby pomohlo při pátrání po ztracené seniorce.


Pátrání po pohřešované seniorce
Jana Šmídová 14.3.2017 3509x Zásahy

O spolupráci nás požádala ZBK Praha, která byla kontaktována Policií ČR. ZBK Praha sestavila dalších 8 týmů. Sraz účastníků byl v místní sokolovně, která zároveň sloužila jako zázemí po celou dobu akce. Po základním seznámení s profilem hledané osoby a nahráním mapy do GPS, bylo zahájeno celodenní sektorové prohledání okolí obce. Všem zúčastněným velmi děkuji za osobní nasazení. ZBK Praha děkujeme za pozvání a věříme, že vzájemná přínosná spolupráce bude nadále pokračovat. Vždyť již za měsíc nás čeká společný trénink v Schönebenu nebo společný vodní trénink na Slapech v Nové Živohošti.

Právě ochota ke vzájemné spolupráci je v záchranařině velmi důležitá a přínosná pro všechny. Jednak se dají spojit síly, jako v případě nedělního rozsáhlého hledání, hlavně se ale vždy dá poučit z toho, jak to dělají jinde, nikdo na světě nesnědl všechnu moudrost.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Praktické nasazení v terénu

  V úterý 12. 5. 2020 byli na žádost Policie ČR nasazeni čtyři psi z Jihočeské záchranné brigády kynologů na praktický zásah s pozitivním nálezem pohřešované ...

  Zásahy

  Planý poplach

  Havárie a požadavky na spolupráci si ten nejpříhodnější čas rozhodně nevybírají, spíše tomu bývá právě naopak.

  Zásahy

  Pátrání v bažinách

  Obrovským plusem Jihočeské brigády je skutečnost, že dokáží rychle zformovat mobilní zásahové družstvo i v dost nepříznivém čase.

  Zásahy

  Smrtící Lipno

  Lipno dokáže být nebezpečné ve všech ročních obdobích. I letní romantická projížďka po jezeře se může rázem změnit v obrovské drama.

  Zásahy