Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou dne 12.3.2020 jsou všechny akce a pronájmy do odvolání zrušeny !!! Průběžné informace naleznete v aktualitách.

Tchaiwanská vděčnost

Čínská pohostinnost a vděčnost je pověstná, čeští záchranáři se s ní setkávají již od roku 1999.


Tchaiwanská vděčnost
Jaroslav Sedlák 25.11.2009 14972x

Na vyslanectví Tchaiwanu v ČR neuniklo pozornosti desáté výročí naší pomoci čínskému ostrovu po zemětřesení v září 1999. Na 16.9.2009 byli pozváni čeští záchranáři do Prahy na slavnostní oběd s besedou v nádherné historické restauraci na Staroměstském náměstí za účasti tchaiwanského ambasadora, jeho tajemníka a zástupce ministerstva zahraničí ČR. Setkání bylo velmi milé a účastníci se dozvěděli mnoho nových informací z obou stran. Zúčastnil se i tehdejší koordinátor české mise Otakar Jiránek z humanitární organizace ADRA, ze SZBK ČR byli přítomni tehdejší aktéři tchaiwanské mise Jaroslav Sedlák, Daniel Sedlák, Zdeněk Žilka, František Schejbal st. a František Schejbal ml.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Odložený Intercup

  Druhá část Intercupu Humanity proběhla v kategoriích WB a FB až 20.7.2014 v Přední Výtoni a na Spáleništi.


  Březnová Šumava

  Opět nám Šumava ukázala skoro všechny druhy počasí. Čtvrteční sněhovou nadílku vystřídal sobotní hustý déšť a v neděli jsme si užili překrásné jaro!

  Soustředění

  Vikingové bilancovali

  Kontakty se světem jsou velmi přínosné. Alespoň tak uvažují jihočeští funkcionáři při pořádání akcí s mezinárodní účastí.


  Berňák na bedně

  Dne 28.4. 2019 se sjelo 12 účastníků výběrového závodu záchranných prací podle ZZP3 v Žatci na cvičáku.

  Závody a soutěže