Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Úctyhodné výročí

Dubnové soustředění Jihočechů na Spáleništi probíhalo ve znamení dvou událostí: zkoušek ZZZ a hlavně oslavy sedmdesátin nestárnoucího Jardy Flíčka.


Úctyhodné výročí
Jaroslav Sedlák 19.4.2011 12526x Vítězové

Jedná se samozřejmě o dvě neporovnatelné záležitosti, ale při vědomí toho, že poprvé v životě s vlastním psem skládaná zkouška ZZZ je často psychicky velmi vyčerpávající skutečností, už to tak nemístně nevypadá. Obávaný rozhodčí Vráťa Petrů, přezdívaný "Killer zetek", však byl předvedenými výkony psů přinucen konstatovat vysoké uspokojení s jejich připraveností, takže smolný den měl pouze jeden účastník. Pochopitelně zlatým hřebem soustředění byla ale oslava sedmdesátin dobrého ducha Spáleniště Jardy Flíčka, která vyzněla v celkovém pojetí velmi dojemně. Jediné dívčí oko snad nezůstalo suché při nelíčené radosti oslavence nad obdrženými dárky, od nové svazové uniformy až po fotografickou knihu, ilustrující několik let jeho cesty Spáleništěm. Konečně tento ignorant digitalizace a internetu obdržel své vysněné "fotky na papíře", které jedině považuje za hmatatelné vzpomínky. Kolorit Jardovy dlouhé životní cesty nesmazatelně propojené se psy dokreslily i historické "uniformy" gratulantů z dob jeho kynologických začátků na pověstných jihočeských letních výcvikových táborech boxerů. Stáří určitě není zásluha, ale moudrost a zkušenosti získané věkem si rozhodně zasluhují uznání. Celá řada startů na nejrůznějších úrovních od počátečních zkoušek až po mistrovství republiky i světa, dosažená mistrovská třída s titulem mistra sportu, řada úspěšných zásahů v praxi s těmi nejobtížnějšími nálezy, ale i neuvěřitelné množství pracovních aktivit, nezištně odváděných na základě jeho všestranné manuální zručnosti pro kolektiv, by si právem zasloužily co největší počet následovatelů. Jeho dominantní vlastnosti, obětavost a poctivost v přístupu, bohužel dnes již nejsou tak časté. O to více úcty si lidé, kteří neumějí a nechtějí v ničem podvádět, jistě zasluhují. Proto všichni, kteří přišli s dnešním sedmdesátníkem Jardou Flíčkem někdy do styku, jej mají rádi a s úctou i na dálku pozdvihují číši šampaňského na jeho počest. Buď s námi ještě hodně let, brácho, a ať máš i tato léta se stálou ozvěnou radostného psího štěkotu.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Bilance roku

  Jako každoročně o první lednové neděli se členové Jihočeské brigády sjeli do restaurace Hubert v Hluboké nad Vltavou na výroční členskou schůzi.

  Vítězové

  Katka bez vodítka

  Jedna z nejaktivnějších členek JČZBK se malinko přibrzdila - právě dnes 25.6.2012 v 10.05 h Katka Bezděková porodila krásného chlapečka.

  Vítězové

  Vodní hry

  Ukázky pro veřejnost jsou z hlediska popularizace kynologie a záchranářského výcviku velmi přínosné, zejména při akcích, kdy jsou záchranářští psi v přímém ...

  Vítězové

  Šampionka Gaia

  Velmi aktivní klub staffordshirských bulteriérů každý rok vyhodnocuje úspěšnost a výstavní i pracovní výsledky své početné členské základny.

  Vítězové